Přístav 69 - Úvodní stránka774 696 059
10.00-18.00h

775 651 220
18.00-23.00h

Pomoc dětemCelý život žijeme mezi dětmi a tak dobře víme, o čem to je … snad nebude znít jako vychloubání, že dětské duši rozumíme. Jednak je to proto, že sami máme sedm dětí a také, že jsme asi nikdy pořádně nedospěli. Tedy dospěli, ale to čím se zabýváme, nás přimělo vidět věci opět jinak… skrze otevřenou mysl a srdce dítěte.  Pomůžeme Vám uvidět, co Vaše děti trápí.Pomoc dětemDítě je tak nesmírně hodné, že pro své rodiče je ochotno obětovat vše, i svůj život. Chraňme děti jako to nejcennější, co na Zemi máme. A pamatujme, že jsou darem Lásky.Autismus a psychické poruchy …

Budu mluvit o autistických dětech, protože s těmi máme s Pavlem bohaté zkušenosti, ale to co tu chci napsat, platí obecně o všech poruchách vnímání. Když se lidská bytost narodí, má pozornost umístěnou v celém prostoru. Při správném vývoji ji postupně obrátí do vnějšího prostředí a vstoupí s ním tak do kontaktu. Čím to je, že se v některých případech stane jinak? Pro dítě se z nějakého důvodu stanou bližší bytosti a energie viděné na „druhé straně“. Ty, které dospělí později pracně hledají dlouhými meditacemi … Máme vynikající zkušenosti při pomoci autistickým dětem s šamanským bubnováním. A to ne pro ten hluk a randál, který bubny vydávají, ale děti jsou schopné velice dobře zachytit změny v jimi vnímaném prostoru. Jejich pozornost se v mžiku otočí, zaregistrují naše vědomí. A tak je možno s nimi na „druhé straně“ komunikovat. Vřele bych proto doporučovala všem matkám a otcům autistických dětí, začít se zabývat šamanským bubnováním a prací s vědomím. Pokud se do toho dají, budou velice překvapeni, jaké změny u jejich ratolestí v krátkém čase nastanou.

Vaše šamanka Markéta 

S čím Vám umíme pomoci…

   •  Výchovné problémy puberťáků i menších dětí

    •  Špatné sourozenecké vztahy a vztahy v rodině

   •  Autismus, sebepoškozování, noční děsy, stavy po ztrátě duše

   •  Chronická onemocnění např. opakované angíny

     Neschopnost dětí vyrovnat se s traumaty, dětská deprese i agresivita

     Komunikační problémy dětí a jejich neschopnost obstát v kolektivu

    Nalezení a pomoc při rozvinutí talentu dětí např. výběr povoláníPokud se Vašim dětem nedaří ...

Jsme tu pro Vás!774 696 059 od 10.00 do 18.00 hod.

775 651 220 od 18.00 do 23.00 hod.

(pondělí až neděle)Několik slov o výchově dětí ...

Do naší poradny, často chodí děti, které mají různá trápení. A to mě nutí napsat něco ze své zkušenosti otce, ale i šamana.

Dítě přichází na svět jako hotový člověk. Jediné, co se na cestě k dospělosti má naučit jsou praktické a sociální dovednosti. Pro člověka je období dětství obdobím, ve kterém si osahává svět a připravuje se k cestě za vlastním štěstím. Má se naučit znát sama sebe, osahat si své vlastní dovednosti a naučit se je beze strachu používat a rozvinout. Vzpomínáte si na ten pocit, kdy jste byli malí? Přesně jste věděli, co chcete. Vnímali jste se jistě stejně jako teď. Alespoň já ano. Jen ti dospělí. Bylo s nimi třeba počítat. Měli svá pravidla. Nevyplatilo se je nerespektovat, ale člověk často vnímal hloupost jejich požadavků. A tak žil s nimi. Měl je rád a tak, pokud to šlo, změnil i své plány. Dobře, pokud to pokládáš za nutné, nechám toho důležitého hraní a do té školy teda půjdu. Když myslíš, že to bude zajímavé a udělá ti to radost…

Ne každé dítě má na rodiče štěstí. Jsou takoví, kteří aniž si to uvědomují, vkládají do svých dětí strach a nejistotu. Tím navždy nebo alespoň na dlouhou dobu ovlivňují jejich životní postoj. Stálým vychováváním a kritikou vkládají do dětské duše pocit vlastní nedokonalosti a neschopnosti. Pocit, že takové špatné nemůže být ani milováno. A že se tedy musí snažit ze všech sil změnit, aby bylo hodno lásky. Dítě pak dlouho bloudí po světě a hledá samo sebe. Na našich dětech se jak v zrcadle odráží problémy nás dospělých.

A proto z celého srdce prosím, nás všechny rodiče. Buďme opatrní ve svém vlivu na naše ratolesti. Ať při naší nejlepší snaze děti ochránit, nepolámeme svým milovaným dětem křídla. Ať jednou mohou vylétnout z hnízda za svým štěstím. Silní a nezlomení.

Váš šaman Pavel©  2011  Přístav 69   Powered by Constructor system